SVEIKATA | Sveika šeima ir namai

Kaip išvalyti ir dezinfekuoti batus?

Kada paskutinį kartą valėte ir dezinfekavote batų vidų? Jeigu avite uždarais batais, ko gero, atsakymas bus „niekada“. Vandens naudojimas batų valymui gali tik sugadinti juos, batų purškikliai pašalina blogą kvapą, tačiau neišvalo vidaus, o valant UV spinduliais tiesiog sunaikinamos bakterijos, bet nepašalinami nešvarumai. Valyti ir dezinfekuoti batų vidų būtina, nes tai padeda kovoti su pėdų ligas sukeliančiomis bakterijomis ir grybeliu.

Bakterijų sukeliamas blogas kvapas


Dažniausiai klaidingai galvojama, jog blogą batų kvapą sukelia prakaitas. Tikroji priežastis – batų viduje slypinčios bakterijos. Kadangi dažniausiai batų vidus valomas retai, todėl viduje besikaupiančios dulkės ir nešvarumai sudaro puikias sąlygas bakterijų ir grybelio augimui. Priklausomai nuo užsiimamos veiklos pobūdžio, prakaito kiekis batų viduje gali siekti iki 2 decilitrų per dieną. Drėgmė ir joje besikaupiančios bakterijos gali sukelti ne tik blogą kvapą, bet ir tokias pėdų ligas, kaip mikozė ir pėdų grybelis. Vienintelis būdas atsikratyti blogo kvapo – veiksmingas bakterijų ir nešvarumų pašalinimas iš batų vidaus.

Kaip apsisaugoti nuo blogo kvapo ir pėdų ligų?


Niekada nesijausimės gerai, pradėję dieną geliančiomis pėdomis nepatogiuose ir nešvariuose batuose.

Pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti batus:

1. Nuolatos valykite batų vidų. Tai daryti būtina, norint išvengti pėdų ligų. Cyber Clean© Batams pašalina pėdų ligas ir blogą kvapą sukeliančias bakterijas ir grybelio sporas, taip apsaugodamas pėdas nuo įvairių ligų, pavyzdžiui, mikozės ir pėdų grybelio. Jūsų batai bus ne tik švarūs, bet ir gaiviai kvepės.

Įprastiniai batų purškikliai ir higienos priemonės tik pašalina blogą kvapą, tuo tarpu Cyber Clean© Batams veiksmingai sugeria į vidų nešvarumus ir sunaikina ne tik bakterijas, bet ir grybelio sporas. Dėl unikalios membraninės sistemos visi nešvarumai lieka viduje, todėl jie nepateks ant rankų ar kito paviršiaus, o švariklio nereikės plauti.


2. Reguliariai blizkinkite batus. Prižiūrėkite batus, o odinių batų blizginimui naudokite tam skirtą losjoną su švelnia medžiagine servetėle. Zomšinius batus geriausiai valyti tam skirtu šepetuku. Taip pat išorinei batų priežiūrai galite naudoti impregnatorių ir spalvos gaiviklį.


3. Laikykite batus švarioje ir sausoje vietoje. Pasibaigus sezonui, nenaudojamus batus laikykite vėdinamoje patalpoje. Rekomenduojama neavėti tų pačių batų ilgiau nei dvi dienas iš eilės tam, kad batų vidus visiškai išdžiūtų.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Sveika šeima ir namai
Batų valymas su Cyber Clean© Batų vidui
Tai vienintelė efektyvi priemonė, veiksmingai dezinfekuojanti ir išvalanti batų vidų. Be to švariklis apsaugo nuo įvairių pėdų ligų, pavyzdžiui, mikozės ir nagų grybelio.